Zamknij

Poznaj skuteczne sposoby na wiosenne problemy z gardłem

00:00, 28.04.2024 art. sponsorowany

Chrypka, obolałe gardło i kaszel to typowe objawy infekcji dróg oddechowych i alergii. Często pojawiają się sezonowo na wiosnę. Sprawdź, jak sobie z nimi radzić przy pomocy prostych i skutecznych metod!

Szybka ulga dla bolącego gardła – pastylki, syropy i spray

Ból gardła często utrudnia normalne funkcjonowanie. Charakterystyczne drapanie i uczucie suchości w gardle to pierwsze symptomy zbliżającej się infekcji. Uczucie to zwykle utrzymuje się przez kilka lub kilkanaście dni. Można próbować poradzić sobie z tym problemem objawowo. Warto wtedy sięgnąć po skuteczne preparaty na bóle gardła, np. https://www.allecco.pl/bol-gardla.html. Większość z nich można kupić bez recepty.

Pastylki do ssania i syropy o ziołowym składzie lub spray ze środkiem przeciwbólowym to sprawdzone produkty, które łagodzą miejscowo przykre dolegliwości w obrębie jamy ustnej i gardła. Działają delikatnie ściągająco i nawilżająco na śluzówkę. Ułatwiają przełykanie i mówienie. Wiele z nich ma w swoim składzie substancje łagodzące podrażnione, obolałe gardło. Wygodnym rozwiązaniem są tabletki, które można zawsze mieć pod ręką. Ich kompleksowe działanie pomaga uporać się z większością objawów infekcji, w tym z bólem gardła wywołanym suchością błon śluzowych i obrzękiem. 

Odkażanie i nawilżanie – napary ziołowe na gardło

Skutecznym rozwiązaniem problemu drapania w gardle mogą być płukanki i inhalacje. Zaparzone ziele szałwii wykazuje działanie ściągające i odkażające błony śluzowe. Warto więc płukać gardło ostudzonym naparem nawet kilka razy dziennie. Temperatura płynu nie powinna być zbyt wysoka ani zbyt niska. Dodatkowym efektem stosowania płukanki z ziół jest stopniowe hamowanie rozwoju infekcji dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym ziela szałwii. 

Aby złagodzić ból i ułatwić przełykanie oraz mówienie, warto sięgnąć po napar z lipy, prawoślazu lub rumianku. Łagodzą one bóle gardła i zmniejszają chrypkę. Dodatek miodu wzmacnia działanie wzmacniające i wspiera organizm w walce z infekcją. Napar należy pić lekko ostudzony. Dobrym pomysłem jest dodanie plastra imbiru, który świetnie rozgrzewa i łagodzi dolegliwości.

Inhalacje na ból gardła

Doskonałym sposobem na szybkie pozbycie się bólu gardła są także inhalacje z dodatkiem szałwii, rumianku, czarnego bzu lub soli kuchennej. Wdychanie oparów skutecznie nawilża śluzówkę i uwalnia od dokuczliwego drapania. Pomaga też uporać się z zatkanym nosem w przebiegu infekcji. Bezpośrednio po inhalacji warto unikać wychodzenia na zewnątrz, ponieważ rozgrzanie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Człowiek staje się wtedy bardziej podatny na przechłodzenie organizmu.

Drapanie w gardle to typowy symptom zbliżającego się przeziębienia. Może towarzyszyć niegroźnym infekcjom, jednak potrafi mocno uprzykrzyć życie. Dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nim skutecznie radzić. Gdy czujesz suchość w gardle, a przełykanie i mówienie sprawiają Ci trudność, sięgnij po pastylki do ssania, spray lub tabletki oraz ziołowe napary i inhalacje, które pomogą Ci uwolnić się od bólu.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%