Pogrom w pierwszej kolejce! Warszawski bohaterem

17:26, 19.10.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Juniorzy starsi Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej zainaugurowali rozgrywki w sezonie 2014/2015. W pierwszym meczu włocławianie rozgromili na wyjeździe Basket Toruń 125:32.

Spotkanie od pierwszej minuty toczyło się pod dyktando gości. Włocławianie grali bardzo dobrze w obronie i zmuszali gospodarzy do popełniania strat. Szczelna defensywa TKM-u pozwalała na grę szybkim atakiem i zdobywanie łatwych punktów.

Spotkanie rozstrzygnęło się już praktycznie po pierwszych 10 minutach. Pierwszą kwartę TKM wygrał aż 39:6. W kolejnych odsłonach meczu włocławianie powiększali prowadzenie, trener Grzegorz Kożan rotował pełnym składem. Ostatecznie TKM rozgromił Basket Toruń aż 125:32.

Na wyróżnienie w zespole TKM-u zasłużył Adrian Warszawski, junior Anwilu Włocławek, który z dorobkiem 21 punktów był najlepszym strzelcem meczu. Zaledwie jeden punkt miej dla włocławskiej drużyny zdobył Adam Chojnacki.

- Basket Toruń to zespół, który zgłosił się do rozgrywek juniorów starszych żeby zebrać koszykarskie doświadczenie – mówi Grzegorz Kożan, trener TKM-u Włocławek. - My pojechaliśmy pełnym składem, stąd tak wyraźne zwycięstwo. Od samego początku mieliśmy ogromną przewagę, wszyscy moi zawodnicy grali w takim samym wymiarze czasowym.

Basket Toruń - TKM Włocławek 32:125 (6:39, 8:23, 5:26, 13:37)

Punkty dla TKM zdobywali: Warszawski 21, Chojnacki 20, Cieślakiewicz 20, Jankowski 13, Nowakowski 10, Kijewski 9, Wronkowski 7, Barański 6, Wojciechowski 6, Ręgocki 5, Matusiak 4, Marchlewski 4.

W następnej kolejce, w czwartek 23 października juniorzy starsi TKM-u zagrają na wyjeździe z MKS Novum Bydgoszcz.