Zamknij

Dobra wiadomość dla mieszkańców. Skorzystają za darmo

18:00, 14.01.2016 A.K
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne; depositphotos.com Zdjęcie ilustracyjne; depositphotos.com

Od początku roku w całym kraju ruszyły punkty świadczące pomoc prawną. Finansowane z budżetu państwa placówki mają być szczególnie przydatne osobom w trudnej sytuacji. W powiecie włocławskim działają trzy takie punkty.

Jest to rezultat wejścia w życie ustawy z 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości. W całym kraju od stycznia 2016 r. powstanie ponad 1500 punktów, w których profesjonaliści będą świadczyć pomoc prawną.

Dzięki współpracy rządu, samorządów i organizacji pozarządowych ogólnopolski system zagwarantuje nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i zniweluje zbyt często występującą w naszym kraju barierę finansową do korzystania z profesjonalnej usługi prawnej.

- 4 stycznia wicestarosta Stanisław Budzyński uczestniczył w uroczystym otwarciu „Punktu nieodpłatnej pomocy Prawnej Powiatu Włocławskiego”. Lokal mieści się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubrańcu przy ul. Pl. Mariana Szulca 4 i będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 15.30-19.30. Starostwo powiatowe we Włocławku powierzyło realizację tego zadania publicznego Zaborskiemu Towarzystwu Naukowemu - podaje Starostwo Powiatowe we Włocławku.

Nieodpłatna pomoc prawna będzie także świadczona w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubieniu Kujawskim przy ul. Wojska Polskiego 18 w dniach poniedziałek – piątek w godzinach 15.30-19.30 oraz w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności we Włocławku przy ul. Okrzei 74 w dniach  poniedziałek-piątek w godzinach 15.30-19.30.

Pomoc prawna w tych punktach będzie świadczona przez przedstawicieli wytypowanych przez Okręgową Radę Adwokacką oraz Radą Okręgową Izby Radców Prawnych.

Pomocą na etapie przedsądowym objęte zostaną m.in. osoby do 26. roku życia lub po 65. roku życia; kombatanci i weterani, osoby z Kartą Dużej Rodziny, czy takie, które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. Jaki może być zakres pomocy?

Będzie to np. udzielanie informacji o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących uprawnieniach lub spoczywających obowiązkach; przedstawienie propozycji sposobu rozwiązania problemu prawnego; czy pomoc w sporządzeniu stosownego pisma.

(A.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

@...@...

2 2

Nie wolno zaPOminaĆ że POLAK ma najtrudniejszy i najdroższy W EUROPIE dostęp do prawników i adwokatów .A to jest zwykła POkazówka , propaganda i mydlenie oczy naiwnym wyborcom !!!
Mnie emerytowi żebrakowi Europy w Srasburgu POmogli studenci praktykanci za przysłowiowe 1 Euro ... A POlscy prawnicy chcieli emeryta bezczelnie walnąć na 20-30% odzyskanej kwoty !!! Takie mamy prawo , takich mamy ,,prawników '' !!! Pamiętajmy i nie POzwólmy się okłamywać i okradać , zmieńmy Konstytucję tak by POLAK był PODMIOTEM a nie jak teraz - PRZEDMIOTEM PARTYJNYCH MANIPULACJI !!! 18:12, 14.01.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

MkMk

2 0

To prawda , świadomość przysługujących praw ,ale i obowiązków to droga do zbudowania społeczeństwa obywatelskiego. Wiele odpowiedzi można otrzymać na portalu infor.pl 20:41, 14.01.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%