REKLAMA

Znany pisarz i popularna dziennikarka odwiedzili Włocławek
19:40, 06.06.2013

fot. Krzysztof Osiński

W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ulicy Mechaników odbyło się uroczyste zakończenie uczelnianego konkursu „Studenci czytają...”. W gali finałowej udział wzięło dwóch znanych pisarzy i popularna dziennikarka telewizyjna.

Uczestnicy konkursu co roku czytają książkę, która otrzymała Nagrodę Literacką Nike. W tym roku jest to „Książka twarzy” Marka Bieńczyka. Organizatorami konkursu są Instytut Humanistyczny, biblioteka uczelniana, samorząd studencki i Dział Rozwoju i Promocji włocławskiej uczelni.

Konkurs jest kierowany do studentów pierwszego roku i ma dwa etapy: kierunkowy (w maju) i uczelniany (w czerwcu).

Uczestnicy muszą wykazać się znajomością problematyki wybranych esejów, a także umiejętnością ustnej i pisemnej jej prezentacji.

W skład jury pod przewodnictwem prorektor dr Małgorzaty Legiędź-Gałuszki wchodzą znawcy naszej literatury i kultury.

Laureaci otrzymali ciekawe nagrody, zwycięzca otrzymał tytuł Najlepszego Czytelnika PWSZ w roku 2013.

Gośćmi tegorocznego finału byli znany polski pisarz Eustachy Rylski, pisarz rodem z Kujaw Rafał Wojasiński oraz znana dziennikarka Krystyna Czubówna.

(K.O)
REKLAMA

Brak komentarzy w tym artykule. Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu DDWloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ddwloclawek.pl
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2015