Włocławscy tancerze podbijają ogólnopolskie konkursy

10:42, 15.12.2014 N.CH
Skomentuj

Włocławskie zespoły taneczne w ciągu dwóch ostatnich lat ośmiokrotnie stanęły na najwyższym stopniu podium w finałach turniejów tańca w całej Polsce. Skąd przywieźli medale?

Zespół Classic w tym roku zdobył pierwsze miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Choceniu, a także przywiózł złoty puchar z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego „Taneczne miraże” organizowanego w Bydgoszczy.

Zespół trenuje pod czujnym okiem Iny Griszczuk. Classic już w poprzednich latach odnosił sukcesy. W 2013 roku zdobył Grand Prix w IX Ogólnopolskich Inspiracjach Tanecznych w Piotrkowie Trybunalskim oraz wywalczył pierwsze miejsce w VI Zgierskich Spotkaniach Tanecznych. Ponadto zdobył trzecie miejsce w XXXI Ogólnopolskich Młodzieżowych Spotkaniach Tanecznych w Łasku w 2014 r.

Z kolei Massive Noise (zespół hip hop) w tym roku wygrał Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Terpsychora w Kłodawie, a brąz przywiózł z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Wąbrzeźnie i z Ozorkowskich Spotkań Tanecznych OZOdance.

W ubiegłym roku tancerze ci złoto zdobyli na X Ogólnopolskim Konkursie Tańca Nowoczesnego w Pabianicach, zaś brązowy medal w turnieju Hip Hop Strefa 13 Turniej w Inowrocławiu.

Sukcesami może się pochwalić także Grupa Happy Feet prowadzona przez Karolinę Nowakowską. W 2013 roku zwyciężyła w IV Turnieju Tańca Nowoczesnego w Lipnie oraz zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych Terpsychora w Kłodawie.

Warto również wspomnieć, że para taneczna Gabriela Jóźwiak i Miłosz Baranowski, pod opieką Mariusza Procelewskiego, wystąpiła w tym roku w programie telewizyjnym „Jaka to melodia”.