Włocławianin zmienił barwy klubowe i już strzelił bramkę dla nowego zespołu. Zagłębie zremisowało mecz kontrolny

09:04, 08.02.2016 K.O
Skomentuj

Robert Bartczak, wychowanek Lidera Włocławek, został wypożyczony z Legii Warszawa do Zagłębia Sosnowiec. Zaledwie dzień po podpisaniu umowy pomocnik zadebiutował w sparingu i zdobył bramkę.

Dziewiętnastoletni pomocnik w 2012 roku przeszedł z Lidera Włocławek do Legii Warszawa. W klubie ze stolicy powoli przebijał się do pierwszego składu. Robert ma już na koncie występy w ekstraklasie oraz debiut w rozgrywkach Ligi Europy. Podczas przerwy zimowej stołeczny klub zdecydował się na wypożyczenie utalentowanego pomocnika do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. Umowa wypożyczenia obowiązuje do zakończenia rundy wiosennej.

Nowy klub Bartczaka przed rundą wiosenną zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do drugiej Arki Gdynia traci 3 punkty. Lider pierwszej ligi, Wisła Płock, ma 4 punkty przewagi nad Zagłębiem.

Bardzo dobrze wypadł debiut wychowanka Lidera w barwach nowego klubu. Zaledwie dzień po podpisaniu umowy Robert zagrał w meczu kontrolnym ze Stalą Mielec. W 45 minucie Bartczak popisał się dużym instynktem strzeleckim, przejął wybijaną przez bramkarza piłkę i umieścił ją w siatce. Ostatecznie Zagłębie zremisowało ten mecz 1:1.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Robertem Bartczakiem.