Diduszko zaskoczył, Jelinek dobił. Anwil wyraźnie pokonał Stal. To już trzynasta wygrana w sezonie

20:46, 23.01.2016 A.K
Skomentuj Bartosz Diduszko był najlepszym strzelcem Anwilu; Fot. Krzysztof Osiński Bartosz Diduszko był najlepszym strzelcem Anwilu; Fot. Krzysztof Osiński

Bartosz Diduszko rzucił cztery trójki tylko w drugiej kwarcie, czym kompletnie zaskoczył obronę Stali. W ostatniej kwarcie rywali rozwalcował David Jelinek i ostatecznie Anwil wygrał 70:60.

Ten, kto spodziewał się łatwej przeprawy dla Anwilu, musiał się zdziwić. Ambitnie grającej Stali nie przeszkodziła w równej walce niemal przez pełne 40 minut nawet kontuzja kluczowego gracza, czyli Alexisa Wangmeme, w pierwszych minutach. Na trójki Skibniewskiego i Jelinka odpowiadali Sroka i Żurawski. Gdy trafił Andjusić, urosnąć przewadze włocławian nie pozwalał Zębski. Druga trójka Skibniewskiego i jeden celny wolny Sroki do dawały nam prowadzenie 18:14 po pierwszej odsłonie.

Choć wynik w drugiej kwarcie otworzył Stelmach, to rzutami Millage'a i Sroki rywale dali znać, że się nie poddadzą. Kto wie, jak skończyłaby się ta część meczu, przy słabszej niż zwykle grze Jelinka i ambitnej postawie gości, gdyby nie koncert trójek Bartka Diduszki. Skrzydłowy Anwilu przymierzył aż cztery razy, czym doprowadzał do rozpaczy obronę gości. W dużej mierze dzięki niemu Anwil prowadził do długiej przerwy 35:27.

Dalej było łatwo i przyjemnie? Nic z tych rzeczy, bo ostrowianie pokazali, że walką i charakterem można sporo nadrobić. Prowadzeni przez byłego "Rottweilera" Marcina Srokę sukcesywnie odrabiali straty, wygrywając trzecią odsłonę 19:14.

Poza dobrymi akcjami Dmitriewa i trójką Chylińskiego Anwil wyraźnie przysnął. To wykorzystywali wspominany Sroka, a także Nikołow i Millage. Gdy pod koniec kwarty za 3 trafił Kaczmarzyk, było już tylko 49:46.

Stal z całą pewnością uwierzyła, że stać ją na sprawienie niespodzianki we Włocławku, gdy zaraz po wznowieniu gry za 3 znowu trafił Kaczmarzyk, doprowadzając do remisu po 49. Po czwartym faulu Jelinka i odpowiedzi Sroki na punkty Dmitriewa (po 51). Za moment na kosz wszedł skutecznie Jelinek i... punktami odpowiedział Nikołow (53:53).

Na więcej jednak Anwil tego dnia nie pozwolił rywalom. Decydujące okazały się rzuty wolne. Najpierw dwa wykorzystał Skibniewski, potem trzy Jelinek. Jeszcze punkty Czecha z gry, celne rzuty Skibniewskiego i Diduszki przy pudłach z dystansu gości sprawę załatwiły. Ostatecznie Anwil wygrał 70:60, ale w meczu było znacznie więcej równej walki niż wskazuje na to wynik. Najważniejsze jednak, że wygrana nr 13 stała się faktem.

Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 70:60 (18:14, 17:13, 14:19, 21:14)

Anwil: Diduszko 16, Skibniewski 13, Jelinek 12, Dmitriew 10, Andjusić 5, Chyliński 5, Bristol 4, Tomaszek 4, Stelmach 1, Łączyński 0, Marchlewski 0.

BM Slam Stal: Sroka 15, Millage 12, Nikołow 10, Żurawski 7, Kaczmarzyk 6, Zębski 5, Ochońko 3, Wangmene 2,  Delaney 0, Suliński 0.