Nie zabrakło wielkich emocji, dynamicznych wsadów i występów pięknych cheerleaderek! Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z KBC 2015

18:29, 30.09.2015 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W Hali Mistrzów odbyła się XI edycja Kasztelan Basketball Cup. Tegoroczne zmagania koszykarzy dostarczyły kibicom wielu emocji. Dodatkowymi atrakcjami były konkursy „trójek” i wsadów oraz popisy pięknych włocławskich cheerleaderek.

Tegoroczny Puchar Kasztelana rozpoczął się od pojedynku Energi Czarnych Słupsk i King Wilków Morskich Szczecin. Pierwszym finalistą rywalizacji został zespół ze Szczecina, który pokonał Czarnych 91:76. W przerwie meczu rozegrano półfinał konkursu rzutów za 3 punkty.

Następnie na parkiet wybiegli gospodarze turnieju, którzy zmierzyli się ze Stalą Ostrów Wielkopolski. W bardzo zaciętym i wyrównanym meczu górą okazali się koszykarze Anwilu, którzy triumfowali 77:71.

Najlepszym strzelcem z dystansu został były kapitan Anwilu Włocławek Łukasz Majewski, obecnie skrzydłowy King Wilków Morskich Szczecin. „Maja” pokonał w finale konkursu Piotra Stelmacha i Łukasza Seweryna.

Drugi dzień rywalizacji rozpoczął się od pojedynku o 3 miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli koszykarze Energi Czarnych Słupsk, którzy pokonali rywala z Ostrowa Wielkopolskiego 79:74.

Po spotkaniu przyszedł czas na półfinał konkursu wsadów. Prawo udziału w finale wywalczył Łukasz Biedny i C.J Aiken.

Wielkich emocji dostarczyło kibicom spotkanie finałowe. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Do szatni z 5-punktowym prowadzeniem schodzili jednak zawodnicy ze Szczecina.

W przerwie rozegrano finał konkursu wsadów. Ponownie triumfował Łukasz Biedny, którego popisy jury oceniło najwyżej.

O losach finału zadecydowała 3 kwarta rywalizacji. Koszykarze Anwilu zdobyli w niej 17 punktów z rzędu i całą kwartę wygrali 22:7. Wywalczoną przewagę włocławianie utrzymali już do końca spotkania i ostatecznie wygrali tegoroczną edycję Kasztelan basketball Cup.

Jednak nie tylko sportowe emocje towarzyszyły Pucharowi Kasztelana. Po raz pierwszy kibice mogli podziwiać w akcji piękne cheerleaderki z nowego składu Anwil Dance Team, prowadzonego przez Judytę Witkowską.

Wszystkich, którzy nie mogli być w weekend w hali mistrzów zachęcamy do obejrzenia materiału wideo podsumowującego KBC 2015.