Wioślarze na podium olimpiady młodzieży!

16:37, 30.07.2015 K.O
Skomentuj fot. WTW fot. WTW

W dniach 24-26 lipca 2015 r. na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wioślarstwie. Znakomitą formę podczas tych zawodów zaprezentował zawodnik WTW Włocławek Fabian Barański, który zdobył dwa srebrne medale w konkurencji dwójek podwójnych i jedynek juniorów młodszych.

W dwójkach podwójnych Fabian Barański wystartował razem z Tomaszem Budzyńskim. W piątkowych eliminacjach i sobotnim półfinale nasza dwójka zdecydowanie zwyciężała. W niedzielnym finale nasi zawodnicy prowadzili przez większą część dystansu, jednak zawodnicy AZS Gorzów Wielkopolski wykazali się doskonałym finiszem, wyprzedzając naszą dwójkę.

W konkurencji skiffów głównym faworytem do złotego medalu był Maciej Madaj z Lotto Bydgostia Bydgoszcz. W piątkowych biegach eliminacyjnych nasz skiffista wylosował w biegu właśnie Macieja Madaja, z którym wygrał zdecydowanie różnicą 6 sekund. Wydawało się, że w finale Fabian bliski będzie pokonania Madaja i zdobycia złotego medalu w jedynkach. Niestety ciężki, zaledwie trzy godziny wcześniej wyścig w dwójkach podwójnych pozostawił duży ubytek sił, których zabrakło na finiszu finału w skiffach. Jednak dwa srebrne medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży należy uznać za zdecydowany sukces.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zdobyć dwa tytuły wicemistrzowskie – mówi Krzysztof Gabryelewicz, trener WTW. - Doskonałą formą wykazał się Fabian Barański, który wywalczył dwa medale. Fabian zmierzył się ze swoim najtrudniejszym rywalem z Bydgoszczy. Wygrał pierwszy wyścig, wieć liczyliśmy na złoty medal, jednak wyczerpujący finał dwójek, który odbył się zaledwie 3 godziny wcześniej, sprawił, że w finale zabrakło sił. Pozostali zawodnicy, którzy startowali pływali wolniej niż czołówka, jednak są młodsi od kolegów, z którymi rywalizowali, więc mam nadzieję, że za rok dołączą do czołówki.

W pozostałych konkurencjach zawodnikom WTW nie poszło już tak dobrze. W czwórkach podwójnych juniorów młodszych wystartowały dwa zespoły. Czwórka w składzie: Kacper Oleszczuk, Tomasz Budzyński, Mateusz Nowakowski i Marcin Ostrowski zajęła trzecie miejsce w finale B i sklasyfikowana została na miejscu dziewiątym.

Natomiast czwórka w składzie: Kuba Czajka, Bartosz Jarzembowski, Dominik Pietrzykowski i Grzegorz Ziółkowski linię mety przekroczyła na piątym miejscu w finale C i ukończyła zawody na siedemnastej pozycji.

W dwójkach podwójnych juniorek młodszych Dagmara Dębska i Weronika Górczyńska zajęły czwarte miejsce w finale B, zaś w czwórkach podwójnych juniorek młodszych Dagmara Dębska, Weronika Górczyńska, Weronika Robaczyńska i Małgorzata Strybel zajęły drugie miejsce w finale C.