Tak się cieszą piłkarze i kibice Łokietka! [wideo]

15:44, 14.05.2015 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W ramach 24 kolejki V ligi piłkarze Łokietka Brześć Kujawski zmierzyli się na wyjeździe z Kujawiakiem Kowal. Był to bardzo ważny mecz dla walczących o awans piłkarzy z Brześcia Kujawskiego.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 7 minucie gry prowadzenie Kujawiakowi dał, doskonale znany we Włocławku, były zawodnik Włocłavii, Bartosz Śmigiel. Goście potrzebowali zaledwie 8 minut aby doprowadzić do wyrównania. Po indywidualnej akcji bramkarza gospodarzy pokonał Radosław Popieliński. Łokietek wyszedł na prowadzenie w 28 minucie gry. Dośrodkowanie z głębi pola wykorzystał Hubert Szymczak. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą. W 35 minucie gry do siatki rywali trafił Piotr Nowak.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zepchnęli gości do defensywy. Dobrze spisywali się obrońcy i bramkarz Łokietka, którzy udanymi interwencjami ratowali swój zespól przed utratą bramki. Goście doszli do głosu w końcówce meczu, czego efekt kibice obejrzeli w 85 minucie gry. Ponownie na listę strzelców wpisał się Hubert Szymczak, dla którego było to już drugie trafienie w tym spotkaniu. Wynik nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego i ostatecznie Łokietek Brześć Kujawski pokonał na wyjeździe Kujawiaka Kowal 3:2.

Po zakończeniu meczu piłkarze, zarząd klubu i kibice wspólnie świętowali odniesione zwycięstwo na płycie stadionu w Kowalu.

Z 49 punktami na koncie Łokietek Petrokan Brześć Kujawski jest liderem tabeli i ma dwa punkty przewagi nad Sadownikiem Waganiec.

W najbliższej kolejce Łokietek zmierzy się przed własną publicznością z Goplanią Inowrocław.