Mamy 3 punkty! Lider ogrywa Spartę

15:12, 23.04.2015 K.O
Skomentuj Fot. Archiwum DDWloclawek.pl Fot. Archiwum DDWloclawek.pl

Seniorzy Lidera rozegrali spotkanie ze Spartą Janowiec Wielkopolska. Na świetnie przygotowanym boisku mecz od początku był prowadzony pod dyktando zawodników z Włocławka.

Pierwsze 45 minut gospodarze nie potrafili wyjść z własnej połowy, broniąc się raz po raz przed napastnikami gości. Składna gra Lidera spowodowała, że  już w 6 minucie, po asyście Mateusza Dewila, bramkę zdobył Kamil Pyczka.

W 18 minucie gry, a następnie w 28 żółte kartki po ostrym zagraniu otrzymał Łukasz Wrześniewski, co wyeliminowało go z gry.

Od tego momentu seniorzy grali w osłabionym składzie, co jednak nie wpłynęło znacząco na dalszy przebieg gry, bo już 3 minuty później, po kolejnej asyście Mateusza Dewila, Lider zdobył kolejną bramkę

W drugiej połowie przeciwnicy starali się wykorzystać osłabienie gospodarzy. W 73 minucie gry z rzutu wolnego, po błędzie w murze, wynik zmienił się na 1:2. W 89 minucie, tuż przed końcem meczu, po trzeciej asyście Mateusza Dewila, zdobył bramkę Rafał Bobrowski, ustalając wynik na 3:1 dla Lidera.

Po ponad 6 miesiącach V-ligowcy Lidera wygrali mecz i uzyskali 3 punkty. W kolejnym spotkaniu włocławianie zmierzą się z GKS-em Baruchowo.