Lekkoatleci z medalami halowych mistrzostw Polski!

11:07, 02.03.2015 K.O
Skomentuj

W Toruniu odbyły się XXIV Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. W zawodach świetnie spisali się zawodnicy z Włocławka.

Trzech lekkoatletów z naszego miasta wywalczyło łącznie 5 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy.

Tytuł Mistrza Polski w biegu na 60 m z wynikiem 7,64 sek. w kategorii M 50 zdobył Tomasz Chyliński. Jest to najlepszy rezultat w historii halowych mistrzostw Polski. Dodatkowo, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, obecnie nauczyciel w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu, w biegu na dystansie 200 m zajął II miejsce z wynikiem 27,10 sek.

W kategorii M 45 Jarosław Jaskólski wywalczył srebrny medal w biegu na 400 m – 1.05,43 sek. oraz brązowy na 60 m – 8,41 sek.

W najmłodszej kategorii wiekowej M 35 wystąpił Rafał Ozimiński, który w trójskoku, z wynikiem 13, 72 m, zdobył tytuł wicemistrza Polski.