Dobra pierwsza kwarta zaważyła na losach meczu!

13:34, 24.01.2015 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W 9. kolejce rozgrywek młodzików młodszych zespół TKM-u I Włocławek podejmował w Hali Mistrzów Astorię Bydgoszcz. O losach spotkania zadecydowała pierwsza kwarta.

W poprzedniej kolejce zespół TKM-i I doznał niespodziewanej porażki. Przegrał w meczu derbowym z młodszymi kolegami z TKM-u II, którzy również występują w lidze młodzików. Ten mecz był więc dla pierwszej drużyny bardzo ważny.

Mobilizację zespołu widać było od pierwszego gwizdka sędziego. O losach spotkania zadecydowała pierwsza kwarta, którą TKM wygrał aż 20:9. Druga odsłona padła łupem gości, jednak to TKM schodził do szatni z 9-punktową przewagą.

W drugiej połowie dominowali już koszykarze z Włocławka, którzy ostatecznie pokonali bydgoską Astorię 69:47. W zespole z Włocławka wyróżnił się Adam Lewandowski, który zdobył 22 punkty.

Punkty dla TKM I zdobyli: Lewandowski 22, Dubiniec 16, Maciejewski 10, Lebiedziński 6, Krępczyński 4, Baranowski 4, Przybyszewski 3, Zieliński 2, Ryczkowski 2.