Świetny występ lekkoatletów w Mistrzostwach Polski!

10:35, 19.12.2014 K.O
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

W Toruniu odbyły się I Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkoatletyce. Województwo kujawsko – pomorskie reprezentowali również włocławianie: Tomasz Chyliński i Jarosław Jaskólski.

Tomasz Chyliński wygrał bieg na dystansie 60 metrów w kategorii M 50. Wynik włocławianina, 7:78, to drugi wynik w historii tej kategorii wiekowej, rekord Polski na tym dystansie wynosi 7:73.

Równie dobrze Chyliński zaprezentował się w biegu na 200 metrów, uzyskując czas – 26:97.

Natomiast Jarosław Jaskólski zajął III miejsce w biegu na 60 metrów, w kategorii wiekowej M 45.

W punktacji drużynowej województwo kujawsko – pomorskie zdecydowanie zajęło pierwsze miejsce, zdobywając puchar ministra sportu i turystyki. Na drugim miejscu uplasowało się województwo wielkopolskie, a na trzecim województwo pomorskie.

Najstarszym uczestnikiem mistrzostw był 104 – letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy, który w kategorii M 100 + ustanowił dwa rekordy świata, w biegu na 60 m i w pchnięciu kulą.