Świetny występ zawodniczek Vectry w mistrzostwach Europy

12:43, 18.12.2014 K.O
Skomentuj fot. Vectra fot. Vectra

Iwona Lewandowska i Katarzyna Kowalska wystartowały w 21. Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych. Rywalizacja odbyła się w bułgarskiej miejscowości Samokow.

Zawodniczki Vectry wystartowały w biegu na dystansie 8000 metrów. Iwona Lewandowska przekroczyła linię mety na 8 pozycji, Katarzyna Kowalska zajęła 14 miejsce.

Na podium stanęły dwie Brytyjki i naturalizowana Szwedka. Najszybciej trudną i błotnistą trasę pokonała Gemma Steel i Kate Avery. Zawodniczki bieg ukończyły w identycznym czasie: 28:27. Brązowy medal odebrała, mistrzyni Europy z Zurychu w biegu na 5000 metrów, Meraf Bahta (28:52).

Na podstawie miejsc zajętych w Samokowie Iwona Lewandowska oraz Weronika Pyzik-Znicz-Biłgoraj zostały nominowane przez European Athletics do reprezentacji Europy na mecz w biegach przełajowych Wielka Brytania – USA – Europa, który odbędzie się 10 stycznia w Edynburgu.