Łatwe zwycięstwo AKM-u w III lidze [foto,wideo]

06:07, 17.12.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Łatwe zwycięstwo odnieśli koszykarze AKM-u. We własnej hali pokonali Astorię II Bydgoszcz 95:43.

Meczem z Astorią włocławianie rozpoczęli druga rundę rozgrywek III ligi. Faworytem meczu był zespół AKM-u, który w pierwszej rundzie wygrał na wyjeździe 81:47.

Od początku spotkania przewagę mieli włocławianie, którzy grali bardzo dobrze w obronie, zmuszali rywali do błędów i rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Skuteczna defensywa umożliwiła AKM-owi grę szybkim atakiem i zdobywanie łatwych punków. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali aż 23:12.

O losach spotkania zadecydowała druga kwarta. AKM wygrał ją aż 26:6 i do szatni schodził z 38 punktami przewagi.

Kolejne kwarty to dalsza przewaga AKM-u i konsekwentne powiększanie prowadzenia. Ostatecznie włocławianie wygrali z Astorią aż 95:43. W zespole z Włocławka wyróżnił się kapitan Mateusz Krawiec, który z 23 punktami na koncie był najlepszym strzelcem meczu. Dwadzieścia „oczek” dorzucił Łukasz Szląskiewicz.

AKM – Astoria Bydgoszcz 95:43 (23:12) (26:6) (21:11) (25:14)

Punkty dla AKM-u zdobywali: Krawiec 23, Szląskiewicz 20, Piekarski 16, Szepczynski 16, Zawalski 10, Szperling 4, Gawlak 4, Kaźmierczak 2.