Gwiazdor reprezentacji Polski zagrał przeciwko Włocłavii!

16:35, 17.11.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

W ramach 17. kolejki III ligi piłkarze Włocłavii podjęli na stadionie OSiR Tarnovię Tarnowo Podgórne. W szeregach gości wystąpił Piotr Świerczewski, wielokrotny reprezentant Polski.

Piotr Świerczewski to defensywny pomocnik, który na swoim koncie ma ponad 70 występów w reprezentacji Polski. Brał udział między innymi w mistrzostwach świata w Korei i Japonii. Po zakończeniu zawodowej kariery zają się pracą trenerską, jednak nie skończył definitywnie z grą w piłkę. Aktualnie Świerczewski występuje w brawach III-ligowej Tarnovii Tarnowo Podgórne i zagrał przeciwko Włocłavii.

W pierwszej połowie gospodarze umiejętnie się bronili, oddalali grę od własnego pola karnego i stracili tylko jedna bramkę. W 30. minucie bramkę dla Tarnovii zdobył Kamil Bździel.

Drugą cześć spotkania włocławianie zagrali gorzej. Już 10 minut po wznowieniu gry prowadzenie podwyższyli goście. Do siatki trafił Bartosz Dylewski. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył, w 67. minucie gry, Kamil Bździel i goście prowadzili już 3:0. Wynik meczu ustalił, w 87. minucie gry, Bartosz Dylewski, dla którego również była to 2. bramka w tym spotkaniu.

Włocłavia przegrała 0:4 i nadal jest najgorszym zespołem w III lidze. W sobotę, 22 listopada, Włocłavia podejmie przed własną publicznością Ostrovię Ostrów Wielkopolski, mecz rozpocznie się o godzinie 13.