Włocławianie nie dali szans rywalom! Wysoka wygrana

10:50, 23.10.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Wysokie zwycięstwo odnieśli koszykarze TKM-u Włocławek w drugiej kolejce ligi juniorów. W Hali Mistrzów włocławianie pokonali KK Świecie 94:30.

Mecz od pierwszej minuty toczył się pod dyktando gospodarzy. Zawodnicy TKM-u grali bardzo dobrze w obronie, zmuszali rywali do popełniania błędów i niedokładnych podań. Szczelna defensywa umożliwiała włocławianom zdobywanie łatwych punktów. Pierwszą połowę meczu TKM wygrał aż 49:13.

W drugiej połowie niewiele zmieniło się w obliczu meczu. Stroną przeważającą nadal byli gospodarze, którzy nieustannie powiększali prowadzenie. W większym wymiarze czasowym na parkiecie zaprezentowali się zawodnicy rezerwowi włocławskiego klubu. Ostatecznie TKM pokonał KK Świecie 94:30.

- Mecz od początku toczył się do jednego kosza – mówi Grzegorz Kożan, trener TKM-u. - W takim meczu trudno mówić o realizacji założeń technicznych. Tak jednostronne spotkania niewiele nam dają w rozwoju zespołu, a niestety może być takich meczów więcej.

Punkty dla TKM-u zdobywali: Matusiak 14, Nowakowski J 14, Zboiński 13, Cieślewicz 12, Ręgocki 9, Kłódkowski 7, Cieślakiewicz 7, Nowakowski G. 6, Marchlewski 6, Chojnacki 4, Wojciechowski 2.

Z kompletem zwycięstw TKM zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Basketem Toruń.