Trzecia porażka z rzędu w TBL. Anwil jedną z najgorszych drużyn!

20:14, 18.10.2014 A.K
Skomentuj Fot. Archiwum DDWloclawek.pl Fot. Archiwum DDWloclawek.pl

Trzecia porażka z rzędu i dno tabeli - taki jest w tej chwili krajobraz Anwilu. W Radomiu zespół zaprezentował się nieźle, ale skuteczność Eitutaviciusa nie wystarczyła na Rosę. Gospodarze wygrali 77:71.

Anwil rozpoczął mecz w Radomiu piątką Hajrić, Wysocki, Surmacz, Simon i Eitutavicius. Nie było odsuniętego od zespołu Browna, a grający bardzo słabo Vaughn spadł do roli rezerwowego. Te zmiany dobrze zrobiły naszej drużynie, bo choć przez większość kwarty prowadziła Rosa, to udany finisz włocławian odwrócił sytuację.

Od początku meczu największe problemy sprawiał nam John Turek. Środkowy Rosy zdobywał punkty spod kosza i z półdystansu. Wspierali go Danny Gibson i Robert Witka. Po stronie Anwilu najjaśniej błyszczał Chase Simon. Gdy swoje punkty dołożył Hajrić, za 3 trafił Surmacz, a w ostatniej akcji pod kosz skutecznie wbił się Vaughn, "Rottweilery" prowadziły po pierwszej kwarcie 17:16.

Mimo fantastycznego wejścia Urosa Mirkovicia, który w pierwszych minutach drugiej kwarty zdobył 10 punktów, po Anwilu widać było dużą mobilizację. Nasz zespół starał się dokładniej rozgrywać piłkę, walczył o każdy centymetr parkietu. Niestety nie brakowało też błędów, a dodatkowym powodem do zmartwień były trzecie faule najpierw Wysockiego, a potem Hajricia.

Ale dobre momenty m.in. Vaughna pozwalały toczyć wyrównany bój. Gdy Amerykanin trafił za 3, Anwil objął prowadzenie 29:28. Z dobrej strony pokazał się Eitutavicius, który także przymierzył zza łuku. Ale dobra gra Turka i trójka Majewskiego dawały po 20 minutach prowadzenie 39:34 Rosie. Największym kłopotem Anwilu było 11 strat (przy 7 Rosy) i tylko 5 asyst (przy 13 Rosy).

Niestety druga połowa po raz kolejny w tym sezonie okazała się bardzo słaba w wykonaniu Anwilu. Choć punkty Wysockiego i Eitutaviciusa pozwoliły włocławianom dojść na remis (po 46) i wydawało się, że to mógł być przełom, to potem nastąpiło najgorsze. Rosa wygrała ostatnie minuty trzeciej kwarty 13:0 dzięki świetnej grze Gibsona, Mirkovicia i Łączyńskiego. Po 30 minutach było 59:46.

Powrót demonów z dwóch pierwszych kolejek zwiastowały kolejne straty i niecelne rzuty. Ale radomianie także nie zachwycali i ich pomyłki pozwoliły raz jeszcze wrócić do gry Anwilowi. Sygnał do ataku ponownie dał skuteczny Eitutavicius, a po wolnych Witlińskiego było już tylko 64:60. Niestety chwila nieuwagi w obronie, trójka Gibsona, głupia strata Vaughna i kontra Gibsona rozstrzygnęły mecz.

W końcówce włocławianom udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Wygrana 77:71 Rosy, to najniższy wymiar kary dla "Rottweilerów". Nasz zespół przegrał trzeci mecz z rzędu i jest jedną z najgorszych drużyn w lidze. W najbliższą niedzielę w Hali Mistrzów podopieczni Mariusza Niedbalskiego podejmą King Wilki Morskie Szczecin - beniaminka, który także przegrał trzy razy.

Rosa Radom - Anwil Włocławek 77:71 (16:17, 23:17, 20:12, 18:25)

Rosa: Gibson 20, Mirković 15, Turek 15, Witka 11, Majewski 7, Łączyński 6, Zalewski 3, Szymkiewicz 0, Sokołowski 0, Adams 0, Jeszke 0.

Anwil: Eitutavicius 19, Wysocki 16, Simon 12, Vaughn 9, Hajrić 8, Surmacz 4, Witliński 3, Raczyński 0, Krajniewski 0.