Olimpijczyk z regionu wywalczył tytuł mistrza Polski!

11:05, 02.10.2014 K.O
Skomentuj

W Górkach Zachodnich zakończyły się żeglarskie mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. Świetne wyniki zanotowali reprezentanci Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego, w tym olimpijczyk Łukasz Przybytek, który wywalczył złoty medal.

W zawodach wzięło udział 4 mieszkańców Dobrzynia nad Wisłą. Łukasz Przybytek wraz ze swoim załogantem Pawłem Kołodzińskim wystąpili w klasie 49er. Po dobrym starcie w mistrzostwach świata, w których zajęli 17 miejsce należeli do głównych faworytów rywalizacji.

Zawodnicy z regionu wygrali 8 z 11 rozegranych wyścigów i zasłużenie stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski.

W klasie RSX wystartował Radek i Dawid Furmański oraz Maciej Kluszczyński. Wszyscy żeglowali bardzo dobrze i wszyscy zakwalifikowali się do wyścigu medalowego. Ostatecznie Radek zajął 6 miejsce, Dawid 7, a Maciej 10.

Dla Radka i Macieja  to jeszcze nie koniec tegorocznych startów. Już niebawem wystartują w Mistrzostwach Świata Juniorów, które w tym roku odbędą się na Florydzie.