Anwil ma już za sobą pierwszy mecz. Rozbili rywala

15:14, 01.09.2014 A.K
Skomentuj Fot. Archiwum DDWloclawek.pl Fot. Archiwum DDWloclawek.pl

Koszykarze Anwilu rozegrali w niedzielę pierwszy sparing przed nowym sezonem. W zamkniętym dla publiczności meczu pokonali 93:56 pierwszoligową Astorię Bydgoszcz.

Spotkanie z rywalem z niższej klasy rozgrywkowej miało być przede wszystkim okazją do ćwiczenia wariantów taktycznych i "przeglądu kadr". Na parkiecie pojawiali się bowiem w Anwilu nie tylko gracze pierwszego składu, ale i juniorzy. Wiadomo było, że włocławianie będą zdecydowanym faworytem w Hali Mistrzów i faktycznie kontrolowali spotkanie przez pełne 40 minut.

Już po pierwszej kwarcie zdobyli ponad 10-punktową przewagę (25:12). Po pierwszej połowie było już w zasadzie "po meczu", a "Rottweilery" prowadziły już 51:25. Rywale nawiązali walkę w trzeciej kwarcie, którą wygrali trzema punktami (15:12), ale w ostatniej odsłonie Anwil pokazał swoją siłę i wygrał tę część 27:16.

Włocławianie największą przewagę mieli pod koszem, gdzie nie do zatrzymania byli Hajrić i Brown, a najwięcej punktów zdobył Witliński. Z obwodu trafiali najczęściej Eitutavicius, Raczyński, Simon i Vaughn. Ostatecznie Anwil wygrał 93:56. W składzie naszego zespołu nie było jeszcze Konrada Wysockiego. Nie grali też kontuzjowani Pamuła i Surmacz.

Kolejne sparingi Anwil rozegra już w weekend. Niedzielne spotkanie będzie otwarte dla kibiców, którzy do tego czasu zakupią karnety na sezon 2014/15.

Anwil Włocławek - Astoria Bydgoszcz 93:56 (25:12, 26:13, 12:15, 27:16)

Anwil: Witliński 19, Brown 17, Hajrić 14, Eitutavicius 13, Raczyński 9, Simon 9, Vaughn 8 , Krajniewski 2, Jankowski 2, Barański 0, Warszawski 0, Spojda 0.

Astoria: Barszczyk 11, Obarek 10, Szyttenholm 7, Kutta 7, Frąckiewicz 6, Laydych 5, Grzesiński 4, Krzywdziński 3, Domański 2, Łucka 1, Wardziński 0.