Duży sukces pilota Aeroklubu Włocławskiego!

14:06, 14.08.2014 K.O
Skomentuj

W 33 Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Lesznie Łukasz Wójcik potwierdził swoje wysokie umiejętności sportowe i zajął 3 miejsce w klasie 18 metrowej.

Kolejny raz pilot Aeroklubu Włocławskiego z Kutna wykazał się wysokim kunsztem pilotażu. W swojej kategorii rywalizował bowiem wśród 46 najlepszych pilotów z całego świata. Zwyciężył Karol Staryszak, z którym pilot włocławski latał w parze.

Wicemistrzem świata został Nowozelandczyk John Coutts. W sumie w trzech klasach 15 metrowej, 18 metrowej i Otwartej wzięło udział 132 pilotów z 32 krajów.

Rozegrano 10 konkurencji, podczas których średnie prędkości dochodziły do 140 km/h. Ze względu na pogodę zawody były bardzo wymagające. Piloci musieli latać w skomplikowanych warunkach atmosferycznych, przy dużej wilgoci, która powodowała zwiększone zachmurzenie, a czasami nawet burze.

Łukasz przez większość dni zajmował drugie miejsce tuż za swoim kolegą z reprezentacji i dopiero w ostatnim dniu spadł na trzecią lokatę.

To 4 medal mistrzostw świata i Europy w karierze Łukasza Wójcika. Na swoim koncie ma dwa srebrne krążki mistrzostw Europy w klasie 15 metrowej i Standard i kolejne srebro sprzed 2 lat z mistrzostw świata w klasie 18 metrowej w Teksasie.

Teraz przed szybownikiem chwila przerwy, po której przygotowywać się będzie do przyszłorocznych mistrzostw Europy na Węgrzech i mistrzostw świata, które odbędą się za 2 lata w Australii.