Gra błędów i wielkie emocje w końcówce. Anwil pokonał Rosę

20:19, 10.04.2014 A.K
Skomentuj Bohaterem Anwilu był Jordan Callahan, tutaj podczas meczu z Polpharmą Starogard Gdański; Fot. Krzysztof Osiński Bohaterem Anwilu był Jordan Callahan, tutaj podczas meczu z Polpharmą Starogard Gdański; Fot. Krzysztof Osiński

Festiwal trójek, mecz błędów, wreszcie thriller w końcówce - tak można opisywać mecz Anwilu z Rosą w Radomiu. Ale najważniejsza jest druga wygrana w "szóstkach", tym razem 66:64.

Wobec absencji Kirka Archibeque'a oczywistą taktyką Anwilu była gra na Seida Hajricia, który miał zdobywać punkty spod kosza. Niestety kapitan naszej drużyny zamiast dziurawić kosz rywali, tracił piłki lub oddawał niecelne rzuty. Wykorzystywała to Rosa i po trafieniach Dłoniaka, Majewskiego i Louciusa prowadziła już 7:0.

Ale w kolejnych minutach było już o wiele lepiej, a ciężar gry wziął na swoje barki Jordan Callahan. Amerykanin w kilka minut zdobył aż 13 punktów, utrzymując Anwil w grze. Sprawdzać zaczęła się też obrona strefowa "Rottweilerów" i zdobywanie punktów było dla miejscowych coraz trudniejsze. Mecz był wyrównany m.in. dlatego, że Witka i Łączyński trafiali za 3. Wynik po pierwszej kwarcie na 19:18 ustalił Zalewski.

Drugą odsłonę świetnie zaczął Witka, który trafił ponownie z dystansu, ale za chwilę do remisu po 22 dwiema udanymi akcjami doprowadził Sokołowski. Gdy włocławską obronę zaskoczył młody Damian Jeszke, rywale znów wyszli na prowadzenie. Największą bolączką były straty, których w pierwszej połowie goście popełnili aż 14.

Mimo wszystko punkty Mijatovicia i Kostrzewskiego sprawiały, że wynik wciąż oscylował wokół remisu. Ostatnie słowo należało do Kima Adamsa i po 20 minutach Rosa prowadziła 31:30.

Początek trzeciej kwarty należał do Anwilu. Punkty Hajricia i trójka Callahana dały naszemu zespołowi prowadzenie 35:31. Ale jako, że mecz był bardzo zacięty, Rosa szybko odrobiła straty, a nawet wyszła na prowadzenie 36:35. Gdy za 3 trafił Majewski, za chwilę do remisu po 39 doprowadził Hajrić.

Swoje pięć minut miał Kostrzewski. Najpierw zwrócił na siebie uwagę wszystkich, pudłując pięć kolejnych wolnych. Ale następnie do końca kwarty zdobył 7 punktów. Dla Rosy trafiał m.in. Łączyński i przed ostatnią kwartą było po 46.

Ostatnia odsłona była tak jak cały mecz: wyrównana, emocjonująca i obfitowała w rzuty za trzy punkty. Te forsowali przede wszystkim miejscowi, co jednak nie zawsze się sprawdzało. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Wyróżnić trzeba jednak Michała Sokołowskiego, który w czterech kolejnych akcjach zdobył 9 punktów.

W ekipie Rosy bohaterem był Łukasz Majewski, który trafiał raz za razem z dystansu. Na cztery "oczka" włocławianie odskoczyli po akcji Kostrzewskiego. Za chwilę trafił Majewski i znowu było gorąco. Ostatnie sekundy to faule Rosy, wolne Anwilu i szanse radomian. Loucius chybił jednak ważny rzut wolny, a Witka nie złapał najważniejszej piłki na 3 sekundy przed końcem. Ostatecznie Anwil wygrał 66:64.

Rosa Radom - Anwil Włocławek 64:66 (19:18, 12:12, 15:16, 18:20)

Rosa: Majewski 22, Lucious 13, Łączyński 8, Witka 7, Dłoniak 4, Jeszke 3, Zalewski 3, Radke 2, Adams 2, Kardaś 0.

Anwil: Callahan 22, Sokołowski 13, Kostrzewski 11, Hajrić 6, Mijatović 6, Pamuła 5, Graham 3, Witliński 0.