Zamknij

Nowa fabryka Budizolu otwarta. "To jedna z wizytówek miasta"

09:00, 30.06.2015 Artykuł sponsorowany
Fot. Piotr Szałański Fot. Piotr Szałański

25 czerwca 2015 roku to historyczna data nie tylko dla firmy Budizol, ale i dla całego Włocławka. Tego dnia uroczyście otwarto nową fabrykę Budizolu, która jest narzędziem do wprowadzenia projektu Budynki energooszczędne – innowacyjna technologia budowy w zintegrowanym systemie Energia 3.

Zakład mieszczący się na działce przy ul. Toruńskiej i Kolejowej powstał w zaledwie półtora roku. Produkowane będą w nim prefabrykaty żelbetowe i strunobetonowe pozwalające na realizację wszelkiego rodzaju obiektów kubaturowych takich jak np. biura, hotele, centra logistyczne i centra handlowe, a także budynki wielorodzinne i przemysłowe.

Fabryki nie byłoby bez zaangażowania wielu osób. I właśnie pracownikom Budizolu, licznym partnerom oraz Urzędowi Miasta we Włocławku dziękował podczas otwarcia zakładu prezes Budizolu.

- Chcę podziękować tym, którzy przyczynili się do budowy tego zakładu. Zmieściliśmy się w budżecie i w terminie, właśnie dzięki tym ludziom. Dziękuję przede wszystkim Iwonie Wegner, Jakubowi Marciniakowi, Tomaszowi Szatkowskiemu, Arturowi Gałce. Dziękuję wykonawcom i projektantom. Chcę podziękować również prezydentowi Włocławka Markowi Wojtkowskiemu oraz wszystkim urzędnikom, którzy nas wspierali i działali bez zbędnej zwłoki. To jest naprawdę bardzo ważne - powiedział Roman Stanisławski, prezes Budizolu.

Fabryka w ramach zastrzeżonego znaku Energia 3 będzie nie tylko sprzedawała wysoko przetworzone prefabrykaty żelbetowe i z betonu sprężonego, tj. np. stropy, ściany, słupy, stopy, biegi schodowe, ale przede wszystkim gotowe systemy budowlane.

- Chciałbym uczestniczyć w takich uroczystościach przynajmniej raz w tygodniu, aby we Włocławku otwierały się nowe przedsiębiorstwa, co skutkowałoby pozytywnie na krajobraz gospodarczy naszego miasta. Żeby odnieść sukces, tak jak prezes Stanisławski, trzeba mieć w sobie wiele pasji. Trzeba przekraczać bariery i łamać stereotypy i firma Budizol to robi. Jest ona jedną z najważniejszych wizytówek naszego miasta - przekonuje prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Zastosowane systemy mają pomagać projektantom i inwestorom m.in. wykorzystywać odnawialne źródła energii, optymalizować konstrukcję budynków i skracać do minimum czas potrzebny do realizacji określonego zadania inwestycyjnego.

Warto dodać, że Budizol lokalizując swoją nową firmę, postawił na Włocławek. Oferty składały mu okoliczne gminy. Była też możliwość ulokowania inwestycji w Mszczonowie, leżącym w sąsiedztwie aglomeracji warszawsko-łódzkiej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%