Zamknij

Nie płać wysokich kar. Od 1 lipca nowe przepisy

06:10, 23.03.2015 artykuł sponsorowany

Poznaj nowe obowiązki związane z przewozem materiałów niebezpiecznych, zanim będziesz musiał zapłacić wysoką karę. Pomoże ci w tym firma ADR-Serwis.

Transport drogowy towarów niebezpiecznych podlega międzynarodowym przepisom, które obowiązują we wszystkich krajach Europy. Jest to Umowa Europejska ADR (The European Agreement concerning the International Carriage of Dangerous Goods by Road).

Aktem prawnym wprowadzającym na  terenie Polski postanowienia Umowy ADR jest Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów  niebezpiecznych oraz jej akty wykonawcze.

- Należy pamiętać, że przewóz towarów niebezpiecznych, to w myśl przepisów nie tylko transport, ale również pakowanie, napełnianie, załadunek i rozładunek – podkreśla właściciel firmy ADR-Serwis.

Przepisy ADR egzekwowane są przez organy Inspekcji Transportu Drogowego, a niestosowanie się do nich może  grozić karami sięgającymi nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Od 1 lipca "Umowa ADR 2015" wprowadza wiele zmian w przepisach. W wykazie towarów niebezpiecznych znalazły się nowe pozycje. Obowiązują ujednolicone zasady co do wzorów nalepek ostrzegawczych i znaków. Zmieniły się także instrukcje pakowania, przepisy szczególne dotyczące przewozu luzem, wprowadzono dodatkowe zapisy w instrukcji pisemnej kierowcy.

Firma ADR-Serwis zapewnia swoim partnerom fachowe doradztwo oraz pełne wsparcie w zakresie przestrzegania wymogów nakładanych przez Umowę ADR, w tym także ustanowienie uprawnionego Doradcy ADR wspierającego i nadzorującego spełnienie wymagań przepisów dotyczących ADR.

WAŻNE: Za niewyznaczenie doradcy przedsiębiorca podlega karze grzywny 5 000 zł.

Do  prawidłowej oceny potrzeb firmy w zakresie ADR niezbędne jest  przeprowadzenie tzw. Audytu „0”. Jest to kompleksowy przegląd, prowadzony przez dyplomowanego doradcę ADR. Obejmuje wszystkie możliwe aspekty działalności firmy związane z wypełnianiem obowiązków ADR.

 

Firma ADR-Serwis oferuje:
•    Kompleksowy przegląd przedsiębiorstwa pod kątem podlegania pod przepisy ADR w postaci „audytu 0”.
•    Doradztwo w zakresie:
― określenia obowiązków ADR uczestników przewozu towarów niebezpiecznych (nadawcy, odbiorcy, przewoźnika itp.),
― stosowania wyłączeń spod przepisów ADR, co znacznie obniża koszty działalności firmy,
― klasyfikacji towarów niebezpiecznych oraz doboru odpowiednich opakowań  i ich oznakowania,
― doboru wyposażenia i oznakowania pojazdów,
― klasyfikacji odpadów niebezpiecznych,
― przygotowania dokumentacji niezbędnej do transportu towarów ADR,
― sporządzenie obowiązkowego sprawozdania rocznego z działalności firmy w zakresie ADR,
― sporządzenie raportu powypadkowego,
― szkolenie pracowników -  zgodne z Umową ADR pracownicy powinni przejść szczegółowe szkolenie z zakresu przepisów o przewozie towarów niebezpiecznych, ściśle odpowiadające ich odpowiedzialności i obowiązkom,
— szkolenie kierowców: podstawowe i specjalistyczne.

Pełną ofertę Firmy ADR-Serwis można znaleźć tutaj  www.adr-serwis.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%