Zamknij

Jedna z najlepszych polskich klinik rehabilitacyjnych jest we Włocławku

08:50, 17.12.2014 art.spons.

Trzecie miejsce w kategorii całodobowych klinik rehabilitacyjnych w zestawieniu Gazety Wyborczej zajął Specjalistyczny Szpital Rehabilitacyjny BARSKA. Pod uwagę brano kompetencje pracowników, wyposażenie ośrodka oraz jakość opieki medycznej nad pacjentami.

Specjalistyczny Szpital Rehabilitacyjny BARSKA powstał dokładnie 5 lat temu. Od początku zapewnia kompleksowe usługi leczniczo-rehabilitacyjne: leczenie w oddziale szpitalnym, poradniach specjalistycznych, a także zabiegi rehabilitacyjne w systemie ambulatoryjnym pod nadzorem lekarza oraz pod opieką wykwalifikowanego personelu. Wszystko z wykorzystanie najlepszego sprzęty medycznego.

Docenili to również eksperci Gazety Wyborczej oraz specjaliści fizjoterapii w opublikowanym na początku grudnia przewodniku po najlepszych w Polsce klinikach rehabilitacyjnych. Oceniano w nim między innymi kompetencje zespołów: liczbę zatrudnionych lekarzy i fizjoterapuetów oraz ich wykształcenie

- To dla nas ogromny sukces - podkreśla dr Stanisław Jurkowski, dyrektor medyczny Szpitala Rehabilitacyjnego BARSKA. - Tym bardziej, że nasz szpital jest młodą placówką, a udało nam się stanąć na podium z ośrodkami dużo większymi, z dużo dłuższym doświadczeniem. Wyprzedziliśmy wiele znanych placówek, które utrzymują się między innymi z dofinansowania za środków publicznych

Na podstawie przeprowadzonego audytu Szpital Rehabilitacyjny BARSKA otrzymał największą liczbę punktów za najlepiej wyposażony ośrodek. Brano tu pod uwagę nie tylko powierzchnię sal do ćwiczeń czy liczbę pacjentów przypadających na jedno stanowisko terapeutyczne, ale również  wyposażenie ośrodka w sprzęt do terapii zajęciowej.

- Chodzi tu przede wszystkim o różnego rodzaju atrapy i "symulatory" prawdziwych urządzeń do terapii zajęciowej, takich jak np. istniejąca we Włocławku "kuchnia", w której - jak podkreśla dla Gazety Wyborczej konsultant krajowy ds. fizjoterapii Zbigniew Wroński - ludzie ze znaczną niepełnosprawnością mogą ćwiczyć samodzielne przyrządzanie posiłków. To tak zwana rehabilitacja funkcjonalna, czyli uczenie się na nowo prostych czynności.

Oceniono również jakość opieki nad pacjentami. Nie bez przyczyny pobytem i leczeniem we Włocławku interesują się pacjenci z innych polskich województw; coraz częściej z fachowej opieki korzystają osoby zza granicy: z Niemiec, Włochy i Kanady.

Opisane przez Gazetę Wyborczą kliniki to oczywiście niewielka część całego polskiego rynku prywatnej rehabilitacji i fizykoterapii. Jednak powtarzające się często w kolejnych zestawieniach te same nazwy ośrodków - w tym Szpitala Rehabilitacyjnego BARSKA - sugerują, że wśród zbadanych przez dziennikarzy i ekspertów klinik mogą być autentyczni liderzy branży.

Poza trzecim miejscem w ogólnopolskim zestawieniu najlepszych klinik, Szpital Rehabilitacyjny BARSKA zdobył uznanie również za indywidualne plany rehabilitacji neurologicznej, posiadane ubezpieczenie OC, turnusy rehabilitacyjne czy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rehabilitację.

   

Na pacjentów Szpitala Rehabilitacyjnego BARSKA czeka fachowa opieka oraz dogodne, komfortowe warunki. Jest tu 30-łóżkowy rehabilitacyjny oddział szpitalny, a także zakład ambulatoryjnej rehabilitacji medycznej. Pacjenci hospitalizowani są w nowoczesnych, przytulnych salach – 1-,2- lub 3-osobowych. Sale wyposażone są w pełen węzeł sanitarny, funkcjonalny sprzęt, klimatyzację, TV Sat oraz dostęp do Internetu. Są ponadto przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Na oddziale szpitalnym leczeni i rehabilitowani są pacjenci ze schorzeniami:ortopedycznymi (złamania, zwichnięcia, urazy czaszkowo-mózgowe, urazy wielonarządowe), neurochirurgicznymi (po wypadkach komunikacyjnych oraz sportowych, urazy rdzenia kręgowego) i neurologicznymi (dyskopatie, porażenia nerwów obwodowych, udary mózgu, SM). W ramach zakładu rehabilitacji leczniczej ambulatoryjnie udzielane są zabiegi w zakresie: fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii  i masażu leczniczego.

Świadczenia udzielane są w trybie komercyjnym (szpitalna rehabilitacja neurologiczna i narządu ruchu oraz rehabilitacja ambulatoryjna) oraz w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

(art.spons.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%