Fervex zniknął z aptek. Lek wycofano ze sprzedaży
16:15, 24.05.2013
Fervex zniknął z aptek. Lek wycofano ze sprzedaży
fot. Natalia Chylińska

Z włocławskich aptek wycofywany jest lek Fervex. Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał w całej Polsce wstrzymanie sprzedaży  wszystkich partii Fervexu i Fervexu Junior.

Lek wycofano z dystrybucji, w związku z możliwością wystąpienia zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Apteki natychmiast muszą zaprzestać jego sprzedawania.

- Wycofano właściwie wszystkie dostępne obecnie na rynku partie tego leku. Na razie pacjenci nie będą mogli go kupić – tłumaczy Przemysław Trzeciak, kierownik jednej z włocławskich aptek.

Kilka tygodni temu wycofano już partie Fervexu, ale tylko o smaku malinowym. Dopóki nie zostaną przeprowadzone odpowiednie badania, zabezpieczone partie leku nie będą rozpowszechniane.

Takie postępowanie jest wymuszone przez prawo. W przypadku wykrytych nieprawidłowości, lek nie może być dalej rozpowszechniany.

Co z Fervexem, który mamy w domach?

Przepisy nie wymuszają docierania do pacjentów i odbierania od nich wycofanych partii leku, już po ich sprzedaży. Na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego widnieje informacja, że wycofane z obrotu partie Fervexu nie zagrażają życiu i zdrowiu pacjentów.

(N.CH)


W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny. (Art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku Kodeks Wyborczy, DZ.U. 2011 Nr 421 poz. 112 z późn. zm.)
~ alko / 20:13, 24.05.2013
Reklamowali w tv a teraz co???Krętacze
~ pielęgniarka / 21:46, 24.05.2013
Fervex to paracetamol,tylko do picia,z dodatkami smakowymi. Spokojnie zamiast niego mozna połknąć:Apap,Gripex i inne z paracetamolem.
~ ala / 13:40, 25.05.2013
i jak zwykle bład na błedzie...należałoby używać poprawnej nazwy leku czyli fervex a nie jak to jest napisane w kilku miejscach ferwex. Poza tym głowny czy generalny ten inspektorat? Jak "dziennikarz" nie wie to należy to sprawdzić zanim zacznie się coś bazgrolić.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu DDWłocławek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas komentarze@ddwloclawek.pl