Lekkoatletyka wróciła na stadion OSiR! [zdjęcia]

06:00, 26.10.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrana została pierwsza seria Lekkoatletycznej Korespondencyjnej Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach udział wzięło kilkuset uczniów reprezentujących wszystkie włocławskie szkoły ponadgimnazjalne.

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w biegach na dystansach 100, 400, 800 i 1500 metrów, skoku w dal, pchnięciu kulą i sztafecie 4x100 metrów.

Wśród dziewcząt w biegu na 100 metrów zwyciężyła Aleksandra Wojciechowska z II LO, przed szkolną koleżanką Martą Patyk i Dominiką Woźniacką z LZK. Na dystansie 400 metrów najlepiej zaprezentowała się Agata Jałoszyńska reprezentująca ABIS. Na drugiej pozycji linię mety przekroczyła Alicja Waśkowska z II LO. Na najniższym stopniu podium stanęła Martyna Jóźwicka z LZK.

W biegu na 800 metrów triumfowała Justyna Warchoł z Zespołu Szkół Akademickich. Tuż za nią linie mety przekroczyły uczennice II LO Adriana Waśkowska i Gabriela Piotrowska. W skoku w dal bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Przybyszewska z ZS Ekonomicznych. Kolejne miejsca wywalczyły Alicja Waśkowska i Patrycja Kubiak z II LO. Wielu emocji dostarczyła także rywalizacja w pchnięciu kulą. Ostatecznie zwyciężyła Michalina Jaziorska z II LO, która pokonała Natalię Nowaczyk z ABIS-u i Justynę Jetter z Zespołu Szkół Akademickich. Sztafetę 4x100 metrów wygrała reprezentacja II LO, jako kolejne linię mety przekroczyły uczennice Zespołu Szkół Akademickich i Zespołu Szkół Ekonomicznych.

W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadły zawodniczki II LO, przed koleżankami z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Liceum Ziemi Kujawskiej.

W biegu na 100 metrów chłopców bezkonkurencyjny okazał się Konrad Ziółkowski z Zespołu Szkół Samochodowych, który pokonał Adriana Wyrzkowkskiedo i Kamila Piaseckiego z Zespołu Szkół Elektrycznych. Dystans 400 metrów najszybciej pokonali Rafał Podgórski (ZSS), Miłosz Ciesielski (ZSS) i Patryk Lewandowski („Elektryk”).

Z dystansem 1500 metrów najlepiej poradził sobie Cezary Mróz z Zespołu Szkół Elektrycznych. Tuż za nim linię mety przekroczył Janusz Olach z Zespołu Szkół Akademickich i Daniel Jaworski z „Samochodówki”. Konkurencję skoku w dal wygrał Patryk Ręgocki z Zespołu Szkół Akademickich, który pokonał szkolnego kolegę Szymona Jagielskiego i Łukasza Czerwińskiego z „Elektryka”. W pchnięciu kulą 5 kilogramową triumfował Adam Łabęcki (ZSA), najdalej kulę o wadze ponad 7 kilogramów wypchnął Filip Tometczak z II LO.

Sztafeta 4x100 metrów padła łupem uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych, którzy pokonali kolegów z Zespołu Szkół Samochodowych i Zespołu Szkół Technicznych.

W klasyfikacji drużynowej na prowadzeniu jest „Elektryk”, przed „Samochodówką” i Zespołem Szkół Technicznych.