Zawodnik AKM-u trafił do szpitala, lekarze założyli szwy!

06:56, 22.10.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Bardzo zacięty przebieg miało spotkanie 3 kolejki III ligi, w którym AKM zmierzył się na wyjeździe z Notecią Inowrocław. Włocławianie odnieśli niewielkie zwycięstwo, jednak Marcin Szperling trafił do szpitala.

Pierwszą kwartę meczu obydwa zespołu rozpoczęły bardzo nerwowo, zawodnicy oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Po pierwszych 10 minutach prowadzili gospodarze 12:8. W drugiej kwarcie AKM znacznie poprawił grę w ataku i zacieśnił szyki obronne. Dzięki wyższej skuteczności oddawanych rzutów włocławianie zaczęli budować przewagę. Na przerwę do szatni włocławianie schodzili z 5 punktowym prowadzeniem.

Trzecia odsłona meczu to bardzo skuteczna gra AKM-u w ataku. Dzięki punktom Mateusza Krawca i Mateusza Piekarskiego koszykarze z Włocławka prowadzili już nawet 17 punktami. Losy meczu odwróciły się w ostatniej kwarcie. Gospodarze trafili kilka trudnych, trzypunktowych rzutów, szybko zniwelowali prowadzenie włocławian i doprowadzili do nerwowej końcówki.

Kilka sekund przed zakończeniem meczu AKM prowadził 2 punktami, przy piłce byli jednak gospodarze. W ostatniej akcji przechwytem popisał się Łukasz Szląskiewicz, podał do kapitana Mateusza Krawca, który celnym rzutem ustalił wynik meczu na 71:67 dla AKM-u. W ostatniej kwarcie mecz bardzo się zaostrzył. Do szpitala trafił rozgrywający AKM-u Marcin Szperling, gdzie lekarze opatrzyli mu ranę głowy i założyli szwy.

- Noteć zagrała najlepszy mecz jak do tej pory – mówi Marcin Piekarski, trener AKM-u. - Nie rozumiem jak mogliśmy z przewagi blisko dwudziestopunktowej zejść do remisu, popełniając tak dużą ilość kardynalnych błędów w obronie. Musimy popracować nad koncentracją zawodników, ponieważ mecz trwa 40, a nie 30 minut.

Punkty dla AKM-u zdobyli: Mateusz Krawiec 16, Mateusz Piekarski 12, Grzegorz Sołtysiak i Grzegorz Szepczyński po 10, Łukasz Szląskiewicz 7, Marcin Szperling 6, Bartlomiej Wasielewski 5,Bartosz Stępkowski i Damian Zawalski po 2, Maciej Wieszczak 1.

Było to 3 zwycięstwo AKM-u w III lidze. Włocławianie są liderem tabeli, w następnej kolejce, w niedzielę 26 listopada, o godzinie 15 podejmą w hali OSiR KK Świecie.